Bloodmoon - Supportforum

Zpět   Bloodmoon - Supportforum > Společenská Oblast > Fanart, Příběhy, Poemy

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 11.08.2012, 19:25   #1
Krikolka
Bojovník řádu krvavého měsíce

Datum registrace: 09.01.2012
Umístění: Centrum uprostřed města :bm:
Standardní Světlo v temnotě

Zdravíčko,

ano už to tak bude. Krikolka se po dlouhém čase rozhodla vyndat propisku a otevřít svoji část mozku, která se zaměřuje na psaní povídek. Nevím, co bych vám k tomu měla napsat, ale tak o něco se pokusím.

~ Pár další slov ~

Toť zatím asi vše. Tak přeji příjemné čtení a doufám, že se to aspoň někomu bude trochu líbit.

Zde najdete odkazy jenom na jednotlivé díly, ať nemusíte hledat mezi komentářemi

Tákže přejdeme k prvnímu dílku.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Část 1 >> Začátek konce

Bylo pozdě večer. Měsíc, který zatím nedovršel úplňku svítil tak jasně, že prosvítil i ten nejhlubší a nejtmavší les. Avšak ne každému tento jev vyhovoval.
Mladá dívka utíkala, co jí nohy stačily. Po chvíli unavení se zastavila. Byla vyděšená k smrti a zhluboka dýchala. Ohlédla se za sebe přes rameno a pozorně naslouchala.
Kromě houkajících sov a šumivého lesa nic neslyšela. To jí však moc neuklidnilo. Rozhlédla se na všechny strany a zjistila, že neví, kde se nachází. Možná tušila, odkud přiběhla, ale tou cestou se nemohla vrátit. Určitě ne. Nevěděla, co má dělat. Klepala se strachy a začala brečet. V tento okamžik uslyšela v dáli šustění listí a praskající větve. Jediné, co věděla je, že musí utíkat. Sebrala své poslední síly a rozeběhla se na druhou stranu od těch zvuků.
Měsíc zašel za mrak a dívčiny dlouhé, blonďaté vlasy ztratily svůj lesk. Jak měsíc přestal ozařovat les, dívka sotva viděla, kam běží. Otáčela se dozadu a zjistila, že ji cosi dohání. Když utíkala z kopce, podjela jí noha. Začala se z kopce kutálet a pomalu přestala vnímat, co se děje. Pod kopcem se konečně zastavila, ale nebyla téměř schopná jakkéhokoliv dalšího pohybu. Nadále pořád brečela a třásla se strachy.

"Prosím! Ne!" vyřkla svým klepajícím se hlasem a pokusila se zvednout. Měla poraněnou nohu a vymknutý kotník. To jí však neodradilo. Nahmatala v listí klacek a byla připravena bojovat o svůj život. Mrak se ztratil a měsíc znovu ozářil hluboký, temný les. Dlouhovlasá dívka s tetováním na pravé ruce a s hnědou stuhou kolem krku stála naproti svému nepříteli. Vlk zuřivě zavrčel a rozeběhl se k ní. Dívka máchla klackem, aby ho udeřila, ale nepovedlo se jí to. Vlk totiž uskočil. Nestihla se ani otočit a rázem ucítila jeho ostré tesáky ve svém lýtku. Vlk cuknul a vyrval dívce maso se svaly. Projela jejím tělem šílená bolest, ztratila rovnováhu a spadla na záda. Z posledních sil se ohnala klackem a tentokrát uspěla. Trefila ho nad levé oko ostrou hranou klacku. Bohužel to bylo poslední, co udělala a hned po tom nedobrovolně zavřela oči. Omdlela a vlk to měl v tu chvíli mnohem snadnější.

~ DALŠÍ DEN RÁNO ~

Hodiny ukazovaly 7:15 a nad pevností Midget vycházely první sluneční paprsky. Pevnost Midget je takové menší lovecké městečko. Byla největší loveckou pevností a základní složku obyvatelstva tvoří lovci. A ti, co lovci nebyli, tak se na ně vyučovali. Děti chodily do škol, ve kterých byly hlavními hodinami tělocvik a střelba lukem či kuší. Lovci, kteří neuměli střílet ani jedním, tak používali kopí, či jen obyčejný nůž, který byl základní výbavou každého lovce. Museli ho mít všichni u sebe.
Pevnost měla velkou rozlohu a dvě hlavní brány. Severní a jižní. Okolo ní byly vysoké hradby s věžemi, které sloužily jako rozhledny. Nestalo by se, aby v každé věži nestál žádný lovec a tak měli vždy přehled o tom, co se děje za hradbami a kdo se blíží k pevnosti. Vnitřní uspořádanost lovců byla složitá a spolehlivě fungovala už několik let. Vlastně od doby, co pevnost dostala nového vůdce. A kdo je onen vůdce? Či vůdkyně? To se již brzy dozvíte.

Naposledy upraveno Krikolka; 24.08.2012 v 17:05.
Krikolka je offline   Odpovědět s citací
The Following 2 Users Say Thank You to Krikolka For This Useful Post:
Staré 11.08.2012, 19:42   #2
Ernest Ramin
Přeživší

Datum registrace: 21.07.2012
Umístění: Tajné
Standardní

Citovat:
Původně založeno Krikolka Zobrazit příspěvky
Zdravíčko,

ano už to tak bude. Krikolka se po dlouhém čase rozhodla vyndat propisku a otevřít svoji část mozku, která se zaměřuje na psaní povídek. Nevím, co bych vám k tomu měla napsat, ale tak o něco se pokusím.

~ Pár další slov ~

Toť zatím asi vše. Tak přeji příjemné čtení a doufám, že se to aspoň někomu bude trochu líbit.

Tákže přejdeme k prvnímu dílku.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Část 1 >> Začátek konce

Bylo pozdě večer. Měsíc, který zatím nedovršel úplňku svítil tak jasně, že prosvítil i ten nejhlubší a nejtmavší les. Avšak ne každému tento jev vyhovoval.
Mladá dívka utíkala, co jí nohy stačily. Po chvíli unavení se zastavila. Byla vyděšená k smrti a zhluboka dýchala. Ohlédla se za sebe přes rameno a pozorně naslouchala.
Kromě houkajících sov a šumivého lesa nic neslyšela. To jí však moc neuklidnilo. Rozhlédla se na všechny strany a zjistila, že neví, kde se nachází. Možná tušila, odkud přiběhla, ale tou cestou se nemohla vrátit. Určitě ne. Nevěděla, co má dělat. Klepala se strachy a začala brečet. V tento okamžik uslyšela v dáli šustění listí a praskající větve. Jediné, co věděla je, že musí utíkat. Sebrala své poslední síly a rozeběhla se na druhou stranu od těch zvuků.
Měsíc zašel za mrak a dívčiny dlouhé, blonďaté vlasy ztratily svůj lesk. Jak měsíc přestal ozařovat les, dívka sotva viděla, kam běží. Otáčela se dozadu a zjistila, že ji cosi dohání. Když utíkala z kopce, podjela jí noha. Začala se z kopce kutálet a pomalu přestala vnímat, co se děje. Pod kopcem se konečně zastavila, ale nebyla téměř schopná jakkéhokoliv dalšího pohybu. Nadále pořád brečela a třásla se strachy.

"Prosím! Ne!" vyřkla svým klepajícím se hlasem a pokusila se zvednout. Měla poraněnou nohu a vymknutý kotník. To jí však neodradilo. Nahmatala v listí klacek a byla připravena bojovat o svůj život. Mrak se ztratil a měsíc znovu ozářil hluboký, temný les. Dlouhovlasá dívka s tetováním na pravé ruce a s hnědou stuhou kolem krku stála naproti svému nepříteli. Vlk zuřivě zavrčel a rozeběhl se k ní. Dívka máchla klackem, aby ho udeřila, ale nepovedlo se jí to. Vlk totiž uskočil. Nestihla se ani otočit a rázem ucítila jeho ostré tesáky ve svém lýtku. Vlk cuknul a vyrval dívce maso se svalama. Projela jejím tělem šílená bolest, ztratila rovnováhu a spadla na záda. Z posledních sil se ohnala klackem a tentokrát uspěla. Trefila ho nad levé oko ostrou hranou klacku. Bohužel to bylo poslední, co udělala a hned po tom nedobrovolně zavřela oči. Omdlela a vlk to měl v tu chvíli mnohem snadnější.

~ DALŠÍ DEN RÁNO ~

Hodiny ukazovaly 7:15 a nad pevností Midget vycházely první sluneční paprsky. Pevnost Midget je takové menší lovecké městečko. Byla největší loveckou pevností a základní složku obyvatelstva tvoří lovci. A ti, co lovci nebyli, tak se na ně vyučovali. Děti chodily do škol, ve kterých byly hlavními hodinami tělocvik a střelba lukem či kuší. Lovci, kteří neuměli střílet ani jedním, tak používali kopí, či jen obyčejný nůž, který byl základní výbavou každého lovce. Museli ho mít všichni u sebe.
Pevnost měla velkou rozlohu a dvě hlavní brány. Severní a jižní. Okolo ní byly vysoké hradby s věžemi. A ty věže sloužily jako rozhledna. Nestalo by se, aby v každé věži nestál žádný lovec a tak měli vždy přehled o tom, co se děje za hradbami a kdo se blíží k pevnosti. Vnitřní uspořádanost lovců byla složitá a spolehlivě fungovala už několik let. Vlastně od doby, co pevnost dostala nového vůdce. A kdo je onen vůdce? Či vůdkyně? To se již brzy dozvíte.
Možná chybuji já ale
Citovat:
...a vyrval dívce maso se svalama.
Němělo by to být "...a vyrval dívce maso se svaly." ?
Citovat:
vysoké hradby s věžemi. A ty věže sloužily jako rozhledna.
"vysoké hradby s věžemi,které sloužily jako rozhledny."

Jinak zas takovej postřeh nemám,třeba někdo najde další.

Příběh pěknej,napínavej Hlavně v tom pokračuj
Staré 12.08.2012, 12:02   #3
Constantin
Bojovník

Datum registrace: 03.11.2011
Umístění: Praha
Odeslat zprávu přes ICQ Constantin Odeslat zprávu přes MSN Constantin
Standardní

Hezký jen tak dál a už se těším na další díl

Mám dojem že maso a sval je ta samá věc

Constantin je offline   Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Constantin For This Useful Post:
Staré 12.08.2012, 13:17   #4
Rignes
Bojovník

Datum registrace: 23.02.2012
Standardní

Šumivý les mě teda dostal.
Představil jsem si ho plný šumivých bonbónů..

Ale zuby se cení a snaha taky.
Rignes je offline   Odpovědět s citací
The Following 2 Users Say Thank You to Rignes For This Useful Post:
Staré 12.08.2012, 13:22   #5
Krikolka

Standardní

Citovat:
Původně založeno Constantin Zobrazit příspěvky
Hezký jen tak dál a už se těším na další díl

Mám dojem že maso a sval je ta samá věc

Je to možný, co já vím, nejsem biolog Ale děkuju

Citovat:
Původně založeno Rignes Zobrazit příspěvky
Šumivý les mě teda dostal.
Představil jsem si ho plný šumivých bonbónů..
Joo hele ... to bylo myšleno jinak, ale asi jsem to správně moc nevystihla tak příště díky

Staré 13.08.2012, 00:57   #6
Chicony
Správce komunity

Datum registrace: 05.10.2011
Umístění: Česká republika
Standardní

Některé chyby už zde vypsali jiní, mně spíš nesedí celá kompozice první části, pakliže ji takto považuješ za uzavřený celek. Pokud je zde pouze pauza a bude se pokračovat v "první kapitole", tak ok, ale momentálně mi spíš připomíná ten úvod jakýsi prolog, patrně poodhalující hlavní postavu (nebo ne? Právě mě mate, že jsme se brzy přesunuli na další den, ovšem o dívce už nepadlo ani slovo a máme očekávat prozrazení neznámého vůdce) a novým dnem jakoby teprve začala první kapitola.

Dále mi moc nesedí závěr textu, ta snaha poukázat na pokračování:

Citovat:
A kdo je onen vůdce? Či vůdkyně? To se již brzy dozvíte.
Je to zbytečné a v souvislém textu se mi to moc nelíbí a ani se to do něj nehodí. Je pravda, že bez toho to působí neukončeně, ale to se zase dostáváme k celkově "špatné" kompozici. ;o

Očekávám pokračování. O.o

Btw. ohledně postování dílů - můžeš do prvního postu dát pouze odkazy na následné příspěvky s dalším pokračováním. To ušetří místo a zároveň bude "vše v jednom". Snad víš, jak to myslím. Pro představu ve spoileru:

"Now is the time to shape your stories! Your fate is in your hands!"

Naposledy upraveno Chicony; 13.08.2012 v 00:58.
Chicony je offline   Odpovědět s citací
Staré 13.08.2012, 11:19   #7
Krikolka

Standardní

Citovat:
Původně založeno Chicony Zobrazit příspěvky
Některé chyby už zde vypsali jiní, mně spíš nesedí celá kompozice první části, pakliže ji takto považuješ za uzavřený celek. Pokud je zde pouze pauza a bude se pokračovat v "první kapitole", tak ok, ale momentálně mi spíš připomíná ten úvod jakýsi prolog, patrně poodhalující hlavní postavu (nebo ne? Právě mě mate, že jsme se brzy přesunuli na další den, ovšem o dívce už nepadlo ani slovo a máme očekávat prozrazení neznámého vůdce) a novým dnem jakoby teprve začala první kapitola.

Dále mi moc nesedí závěr textu, ta snaha poukázat na pokračování:

Je to zbytečné a v souvislém textu se mi to moc nelíbí a ani se to do něj nehodí. Je pravda, že bez toho to působí neukončeně, ale to se zase dostáváme k celkově "špatné" kompozici. ;o

Očekávám pokračování. O.o

Btw. ohledně postování dílů - můžeš do prvního postu dát pouze odkazy na následné příspěvky s dalším pokračováním. To ušetří místo a zároveň bude "vše v jednom". Snad víš, jak to myslím. Pro představu ve spoileru:

Ano, mᚠpravdu s tou první částí. Každopádně o dívce řeč ještě v budoucnu bude - v druhé, možná třetí části. (Jelikož to vždycky bohužel nějak prodlužuji a tak to, co mám v plánu dát do dílu se mi tam většinou nevejde, tak to musím odložit O_o)

A díky, tahle varianta postování dílů mě ani nenapadla. Mᚠdobrý nápad a já ti ho seberu

Staré 15.08.2012, 23:58   #8
weihul
Přeživší

Datum registrace: 08.10.2011
Umístění: Plzeň
Odeslat zprávu přes Skype™ weihul
Standardní

Moc pekne... :-)
Staré 24.08.2012, 17:02   #9
Krikolka

Standardní Světlo v temnotě - díl 2

Část 2 >> To, čeho se obávali, začíná

Stála naproti velkému zrcadlu opřeného o stěnu. Otevřela oči a pohlédla na osobu v zrcadle. Před ní se objevila rudovlasá dívka se staženými vlasy do copu a s červenou stuhou v ruce. Měla na sobě černé tílko a kraťasovou sukni. Ke kraťasům měla připevněné pouzdro a v něm nůž. Taky nešlo přehlédnout tetování na pravé ruce.
Usmála se a rázem se z krásné dívky stala ještě hezčí. Stuhu, kterou držela v ruce si nadvakrát uvázala kolem krku.
Melissa odstoupila od zrcadla a přešla potichu na druhou stranu pokoje ke skleněným dveřím na terasu. Odhrnula závěsy, odsunula dveře a vyšla ven. Odtud měla výhled na větší část pevnosti, ve které byl ještě klid, protože většina lovců teprve vstávala. Zavřela na chvíli oči a myslela na to, jaký by to bylo, kdyby její rodiče stále žili. Tvořili by spolu s její sestrou a rodiči šťastnou rodinku? Nebo by se s otcem dál většinou hádala, jako to bylo kdysi? Ale i přes ty všechny hádky se jí po něm moc stýskalo. Takto vzpomínala do doby, než jí někdo vyrušil.

"Melisso, Melisso!" bouchal kdosi silně na dveře. Melissa se rázem vzpamatovala a přiběhla ke dveřím.
"Pšššt." otevřela dveře a vtáhla ho dovnitř. Byl to Samuel, její rádce. O pár let mladší, než by byl její otec. Zatáhla ho na terasu a zavřela od ní dveře.
"Prosímtě, co tak vyvádíš? Elisa ještě spí!" vysvětlila mu tu přesunnou akci z pokoje na terasu.
"J-JE to neštěstí! Holé neštěstí!" zakryl si rukou obličej a vypadalo to, že se rozbrečí.
"Před chvíli se vrátila výzvědná jednotka, která měla za úkol prozkoumat les," zarazil se, aby se nadechl.
"Počkat, jak vrátila? Vždyť teprve včera odešli!" přerušila ho.
"To ano, ale cestou narazili na - na roztrhané tělo nějaké dívky," dořekl a rázem se začal v mysli modlit za mrtvou. Melissa na to neřekla ani slovo, protože takové nálezy mrtvých lidí nacházeli často.
"T-Tohle jsme našli nedaleko," vyndal z kapsy hnědou, dlouhou stuhu, kterou ji vrazil do rukou.
"To si snad ze mě děláš srandu!" rozzuřila se Melissa. Samuel jen zavrtěl hlavou.
"A jste si tím jisti, že to je té mrtvé? Nemohl to jenom někdo ztratit?" zeptala se ho, aby měla jasno.
"Jelikož jsme nenašli bohužel pravou horní končetinu, tak nemůžeme jistě určit, ale kdo jiný by takhle zahlazoval stopy?"
"Do prkna," zaklela a hned požádala Samuela, aby jí vzal za těmi, co tu dívku našli.

Vyšli do pokoje a prošli jím až na chodbu. Schodama sešli až dolů a za chvíli se už ocitli na náměstí, kde na ně čekalo 6 osob. Jakmile si jich všimli, začali odvracet pohledy někam jinam. Melissa prošla náměstím až k nim rázným, rychlým krokem až ji chudák Samuel moc nestačil.
"Tuhle stuhu jste našli opravdu u té mrtvé?" vykřikla na ně nechtěně, až se ostatní lekli.
"Jak byla zabita a kde je její tělo?
Ostatní nestihli ani odpovědět dokavaď ji Samuel nezarazil. Chvíli bylo ticho.
"Našli jsme ji asi 2 km severně od pevnosti v lese. Nevíme kdo to je. Jediné, co víme je to, že ta dívka byla blondýnka a jelikož její tělo bylo roztrhané téměř na padrť, tak nemělo ani cenu ji sem brát," odpověděl jeden z nich.
"Samueli, chci, aby jste mi zjistili, jak se jmenovala, musíme to ohlásit jejím příbuzným," řekla na to a pohlédla na stuhu.
"Podle stuhy to byla začáteční lovkyně, tak se poptáme v akademiích pro lovce,"
"Vy si dejte zatím pohov," naznačil rozchod Samuel a lovci odešli. Melissa se podívala na Samuela a pak si povzdychla.
"Co to má znamenat? O co jim ksakru jde?" Samuel stále nechápal, ale věděl, že se něco blíží. Měl z toho velmi špatný pocit.
"Samueli," začala melissa.
"Tímto nám vlkodlaci vyhlásili válku a my jim brzo vrátíme úder!"

Naposledy upraveno Krikolka; 24.08.2012 v 17:15.
Staré 24.08.2012, 17:13   #10
Constantin
Bojovník

Datum registrace: 03.11.2011
Umístění: Praha
Odeslat zprávu přes ICQ Constantin Odeslat zprávu přes MSN Constantin
Standardní

Citovat:
Původně založeno Krikolka Zobrazit příspěvky
Část 2 >> To, čeho se obávali, začíná

Odhrnula závěsy, odsunula dveře a vstoupila ven. Odtud měla výhled na větší část pevnosti, ve které byl ještě klid, protože většina lovců teprve vstávala. Zavřela na chvíli oči a myslela na to, jaký by to bylo, kdyby její rodiče stále žili. Tvořili by spolu s její sestrou a rodiči šťastnou rodinku? Nebo by se s otcem dám většinou hádala, jako to bylo kdysi?
Možná by bylo lepší napsat vyšla
no a to druhý je jasný že dál

No z té barvy písma mě začínala bolet hlava jinak fajne

Naposledy upraveno Constantin; 24.08.2012 v 17:14.
Constantin je offline   Odpovědět s citací
Odpovědět

Tagy
fanfikce, povídka, světlo v temnotě

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání